Nové biotopové koupaliště v Praze

V pražském Zličíně by mohlo vzniknout nové biotopové koupaliště. Metropole totiž plánuje výkup rybníku Dolejšák, který patří Rybářství Třeboň. Magistrát s vlastníkem vyjednal cenu 6,5 milionu korun. Konečný verdikt vyřkne zastupitelstvo, které vzejde z podzimních voleb. Informoval o tom mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník.

„S výkupem nyní čekáme na nové zastupitelstvo hlavního města Prahy. Předpokládáme, že by k odkupu mohlo dojít začátkem příštího roku, protože musíme tuto položku ještě doplnit do rozpočtu,“ vysvětlil Provazník. Podle něj se městu podařilo vyjednat snížení ceny z devíti milionů.

Nedaleko Dolejšáku se nachází rybník Hliník, který město vykoupilo loni na podzim. Vytvořit z něj koupaliště by však bylo komplikované. Podle starostky Zličína Marty Koropecké není k Hliníku vytvořený pohodlný přístup pro návštěvníky.

Nejčistší vodu v Praze má biotop Lhotka

Pravidelně jsme během koupací sezony sledovali informace o kvalitě vody v koupalištích. V Praze se nejkvalitnější vodou mohl pochlubit biotop ve Lhotce, kam v největších vedrech dorazilo až 1500 lidí za den.

„Lhotka je ukázkou toho, jak město může občanům zajistit příjemná místa pro odpočinek, relaxaci a sport. Velmi aktuální je to především v kontextu horka a sucha, které sužuje Prahu. Naším primárním cílem je do budoucna zajistit městu více zeleně a vodních ploch. Budeme proto prosazovat podobné projekty,“ uvedl v srpnu starosta Prahy 4 a předseda Strany zelených Petr Štěpánek.

Ilustrační foto 

Scroll to Top