Gliňočské tůně v Bohumíně budou schopné zadržovat vodu

Bohumín ví, jakým způsobem bude příští rok hospodařit. Návrh projednali zastupitelé. Město počítá s příjmy a výdaji zhruba 750 milionů korun. K největším akcím bude patřit revitalizace Gliňočských tůní, vznik parkovišť v centru, zklidnění dopravy ve Skřečoni či zahájení výsadby lesoparku.

„První verzi rozpočtu připravujeme už po letních prázdninách proto, abychom mohli pokračovat v rozjetých projektech a dát konkrétní podobu těm plánovaným. Zkušenosti z minulých let ukazují, že musíme zakázky na stavební a další práce soutěžit hned na začátku kalendářního roku. Tím se nám daří sehnat spolehlivé firmy za dobré ceny. Čím později veřejné zakázky zadáváme, tím více se nám komplikují a prodražují. Včasnou přípravou rozpočtu tak šetříme peníze,“ vysvětlil starosta Bohumína Petr Vícha.

Město chce posílit opatření na zlepšení životního prostředí a v této souvislosti chystá projekty, které by měly ekologii prokazatelně pomoci. Jedná se o revitalizaci přírodní lokality Gliňočské tůně ve Skřečoni. Díky tomu by měla oblast umět přirozeně zadržovat vodu. Dále město plánuje vybudovat rozsáhlý lesopark v lokalitě Na Panském, rovněž myslí na sociální služby nebo zkvalitnění dopravních podmínek.

Řada významných investičních akcí probíhá v Bohumíně pod taktovkou SmVaK Ostrava i v oblasti vodohospodářské infrastruktury. Rekonstruovat se budou vodovody, kanalizace, kanalizační čerpací stanici nebo technologie v místní čistírně odpadních vod. Část staveb stihnou vodohospodáři dokončit ještě letos, jiné přejdou do další stavební sezóny. Projekty budou SmVaK Ostrava koordinovat se stavebními akcemi města.

Scroll to Top