Mírné změny ceny za vodu na Pelhřimovsku

Pelhřimovská radnice již oznámila změnu ceny vody. V Pelhřimově lidé za vodu platí dokonce nejméně ze všech okresních měst na Vysočině. Nově budou platit od 1. října ještě méně, konkrétně 69 korun a 92 haléřů. Připlatí si naopak obyvatelé Kamenice.

Zlevnění vysvětluje starosta Pelhřimova František Kučera. Podle něj městu dobrá ekonomická situace umožňuje zvýšení ceny stočného kompenzovat zlevněním ceny vodného, což pro konečného odběratele bude mít skoro nulový efekt. V Pelhřimově ceny vody schválili na základě podmínek dotace Státního fondu životního prostředí České republiky na rekonstrukci Čistírny odpadních vod Pelhřimov a na základě smlouvy provozně souvisejících vodovodů s městem Horní Cerekev.

Změnu ceny vody hlásí i radnice v Kamenici nad Lipou. Zastupitelé zde schválili zvýšení vodného o jednu korunu a stejně tak stočného o jednu korunu. Hlouběji do kapsy tak obyvatelé budou muset sáhnout od ledna 2019. Podle Pelhřimovského deníku budou přímo v Kamenici nad Lipou a v místní části Gabrielka odběratelé vody platit za jeden kubík 61 korun místo dosavadních 59 korun. V místní části Vodná, která není napojena na čističku odpadních vod, pak bude stát nově voda 48 korun 75 haléřů za kubík vody místo dosavadních 46 korun a 75 haléřů.

V Humpolci a Horní Cerekvi budou o cenách rozhodovat nová zastupitelstva. Podle místostarosty Humpolce Květoslava Namysla se ceny na rok 2017 schvalovaly loni a výměr nových cen již budou mít na starost noví lidé ve vedení města. V podobném duchu hovořil i starosta Horní Cerekve Jaroslav Andrle.

Scroll to Top