Karlovarské minerální vody jsou blíže převzetí PepsiCo

Slovenský antimonopolní úřad povolil Karlovarským minerálním vodám (KMV) převzetí společnosti PepsiCo na tamním trhu. Souhlas mají také z Maďarska. Chybí už jen stanovisko českého Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Ten se transakcí zabývá od dubna a konečný verdikt vyřkne v následujících týdnech. Informoval o tom portál E15. 

„Věřím, že v příštích měsících dopadne pozitivně i schvalovací proces v České republice, a budeme tak moci celou transakci úspěšně dokončit,“ uvedl šéf společnosti Alessandro Pasquale. KMV by od PepsiCo převzaly výrobu nápojů Pepsi, Mirinda, 7Up, Gatorade, Mountain Dew, Lipton a Toma a distribuci bramborových lupínků značky Lay’s a Cheetos.

Skupina KMV v současnosti distribuuje a vyrábí nápoje PepsiCo v Bulharsku. Plánovanou akvizicí skupině vzrostou tržby o polovinu a stane se jedním z největších dodavatelů minerální vody a nealkoholických nápojů ve střední Evropě. KMV vlastní italská rodina Pasquale a v České republice vyrábí vedle minerální vody Mattoni pramenitou vodu Aquila a minerální vody Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka. Své produkty vyváží do 20 zemí.

Scroll to Top