Ze dna nádrže Dlouhé stráně byl vyproštěn havarovaný jeřáb

Vrak autojeřábu, jenž zůstal po tragické nehodě z 13. října 2017 na dně dolní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně, byl v druhé polovině července vyproštěn a předán majiteli. Energetici využili služeb externích specializovaných firem, hasičů ze Skupiny ČEZ a také letní odstávky, během které je nádrž vypuštěná. Operace proběhla oproti předpokladům během jediného dne.

„Nechtěli jsme nikam spěchat, hlavní pro nás byla bezpečnost a zároveň minimalizace dopadů na životní prostředí, což se podařilo. Spolupráce celého týmu klapala na jedničku a pomohly nám i další okolnosti, například počasí. Proto jsme byli hotovi už v úterý v podvečer,“ vysvětlil šéf elektrárny Vítězslav Chmelař. Podle portálu volty.cz posunuli pracovníci odborných firem jeřáb na rovnou plochu, uřezali rameno jeřábu, tělo na původním podvozku odtáhli a odtlačili po dně nádrže až k příjezdové cestě. Tam bylo poté naloženo na valník.

Před několika týdny policie vyšetřování případu uzavřela. Vyšetřovatel dospěl k závěru, že ve věci není podezření z trestného činu. V současnosti je turisticky oblíbená přehrada poprvé ve své více než dvacetileté historii vypuštěna. Probíhají zde plánované opravy, které zahrnují zejména vyztužení jednoho ze svahů a odtěžení sedimentů ze dna nádrže.

 

Scroll to Top