Výstavba bazénu v Chrudimi

Bazén se šesti novými drahami v Chrudimi bude napojen na aquacentrum. Návštěvníci tak budou využívat již existující zázemí. Areál také navýší počet personálu.

„Nový pětadvacetimetrový bazén se stane součástí stávajícího areálu, takže se nemusí budovat žádné další zázemí. Tím, že by jej využívala plavecká škola, by se v padesátimetrovém bazénu a zóně aqua uvolnilo místo pro veřejnost. Vzhledem ke všem zmíněným důvodům považujeme výstavbu bazénu jako nutnou, město proto na přístavbu ze svého rozpočtu vyčlenilo zhruba 65 milionů korun. To pokryje veškeré náklady,“ uvedla pro Chrudimský deník náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Díky přístavbě vzniknou další pracovní místa. „V nabídce se nově objeví rehabilitační cvičení, plavání pro seniory nebo těhotenské plavání,“ vyjmenoval primátor Martin Charvát. Z bezpečnostních a technických důvodů zůstává na celé léto zavřená letní pláž a při pracích dojde k odpojení technologie úpravny vody pro venkovní bazény, což však na vnitřní provoz aquacentra nebude mít žádný vliv.

Ilustrační foto 

Scroll to Top