Za zachování vody bojují peticí

V hodonínské části Výhon vysychají lidem studny. Místní zahrádkáři se obávají, že kvůli dešťové kanalizaci přijdou o poslední možnosti zavlažování. Iniciovali tak vznik petice a několik archů s podpisy již předali na posledním zasedání zastupitelstva. Podle představitele petičního výboru Martina Procházky žádají zahrádkáři radu, zastupitelstvo a městský úřad, aby neodvodňovaly Výhon.

Jedním z výhonských zahrádkářů je paradoxně i místostarosta Jiří Janda, kterého aktivita kolegů nepřekvapuje. Sám údajně potřebuje na zalévání až padesát konví denně. Plánovanou kanalizací má dešťová voda odtéct z Výhonu Očovským járkem do Moravy. Podle Jandy je odvádění vody z vyschlého Výhonu naprosto iracionálním řešením. Podle některých zastupitelů navíc projekt vychází ze starších posudků a hydrologické poměry v lokalitě se změnily.

Podle prvního místostarosty Vítězslava Krabičky se projekt připravoval patnáct let a odrážel tehdejší problémy. Krabička také zdůraznil, že bez odvodnění město nedostane stavební povolení pro cesty, které potřebují i lidé, jež chtějí stavět v přilehlé oblasti domy. Radnice již od hodonínského stavebního úřadu dostala před několika dny územní rozhodnutí pro dešťovou stoku z Výhonu do Očovského járku, která počítá i se záchytnou nádrží v Sídlištní ulici. Situaci budeme nadále sledovat.

Scroll to Top