Na Slezskoostravském hradě proběhlo finále soutěže Hledej pramen vody

Tisíc žáků 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska se zúčastnily 17. ročníku soutěže Hledej pramen vody. Ti nejlepší se utkali ve velkém finále na Slezskoostravském hradě. Cílem projektu bylo podle mluvčí OVAK Radky Vankové seznámit děti zábavnou formou s vodou a přiblížit jim, o jak vzácnou tekutinu se jedná a že by bez ní neexistoval život.

„Děti kreslily obrázky, psaly básničky, ale také fotily, točily videa a vyrážely do terénu hledat vodní kešky. Obrovský zájem o projekt mezi ostravskými školami dokazuje, že jsme na správné cestě. Mám signály ze škol, že děti plnění úkolu hodně bavilo. Ocenily to, že projekt nezavrhuje moderní technologie, ale naopak je aktivně využívá,“ informovala Vanková.

Organizátorem soutěže byly Ostravské vodárny a kanalizace, partnerem projektu bylo tradičně statutární město Ostrava.„Většina obyvatel hospodářsky vyspělých zemí si zvykla na fakt, že stačí otočit kohoutkem a kvalitní pitné vody je dostatek. Ale není dne, aby nás některé z médií neinformovala o tom, že dostatek pitné vody se stává aktuálním společenským problémem. Péče o vodu je dlouhodobá aktivita a vztah k ní se buduje už od dětských let,“ sdělil generální ředitel OVAK Vojtěch Janoušek.

 

Nejúspěšnější třídy celé soutěže HLEDEJ PRAMEN VODY 2018:

 

  1. místo, tým „Pramínci,“ ZŠ Provaznická, Ostrava-Hrabůvka, dárkový poukaz v hodnotě 15.000 Kč
  2. místo, tým „Vodoměrky,“ ZŠ Ostrava-Vítkovice, dárkový poukaz v hodnotě 10.000 Kč
  3. místo, tým „Delfíni,“ ZŠ Ostrava-Petřkovice, dárkový poukaz v hodnotě 10.000 Kč

 

Každý jednotlivec z vítězného týmu získal atraktivní věcnou cenu (značkové batohy, selfie tyče a kvalitní lahve na vodu).

 

Scroll to Top