Lesy ČR: Vedením je pověřen stávající šéf lesního a vodního hospodářství Tomáš ...

V pozici generálního ředitele Lesů ČR před několika dny skončil Daniel Szórád. Důvodem bylo podle ministerstva zemědělství nezvládnuté řízení podniku. To údajně vyústilo v kůrovcovou kalamitní situaci, která likviduje lesy především na Moravě a v jižních Čech. Ve funkci jej nahradil stávající ředitel lesního a vodního hospodářství Lesů ČR Tomáš Pospíšil.

„Pokračujeme v nahodilé těžbě kalamitního a kůrovcového dříví a v pěstebních pracích, také v ochraně lesa. S ministerstvem zemědělství a dalšími institucemi i smluvními partnery připravujeme různé varianty řešení důsledků vývoje letošního počasí,“ sdělil Tomáš Pospíšil. Ministerstvo zemědělství bude kritickou situaci projednávat 15. května za účasti předsedy vlády v demisi Andreje Babiše, ministra životního prostředí Richarda Brabce, zástupců ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva dopravy, ministerstva vnitra a zástupců odborných organizací.

„K odvolání generálního ředitele Daniela Szóráda jsem se rozhodl bez ohledu na politickou situaci. Stav našich lesů je velmi kritický, je nezbytně nutné aktivně řešit kůrovcovou kalamitu. To se pod dosavadním ředitelem nedělo. Vedením podniku bude nyní pověřen statutární zástupce Tomáš Pospíšil a řešení krizové situace se ujme krizový manažer,“ řekl ke kroku ministr zemědělství Jiří Milek. Lesy ČR jsou správcem drobnějších vodních toků a vodních děl.

Scroll to Top