SmVaK Ostrava: do investic a oprav v roce 2017 téměř 740 milionů ...

Severomoravským vodovodům a kanalizacím Ostrava meziročně klesl objem výroby pitné vody o zhruba 1,6 milionu na 60,4 milionu metrů krychlových. Podle generálního ředitele společnosti Anatola Pšeničky tak pokračoval trend uplynulých let. Průměrná denní spotřeba pitné vody na jednoho obyvatele a den zůstala obdobná jako v minulých letech, přibližně 87 litrů. Informace společnost uvedla ve výroční zprávě.
V roce 2017 SmVaK Ostrava investovaly do obnovy a rozvoje vodárenské sítě 526 milionů korun. Meziročně navýšily o více než třetinu rozpočet na opravy na 212 milionů korun.
Téměř 170 milionů zamířilo do vodovodů, kanalizací a čistíren na Opavsku, více než 90 milionů na Novojičínsko, 113 milionů na Karvinsko a 165 milionů na Frýdecko-Místecko a Třinecko. „Za 130 milionů korun jsme například rekonstruovali strojně-technologické zařízení naší největší Úpravny vody Podhradí. Provoz prošel první zásadní rekonstrukcí v této oblasti po 60 letech spolehlivého fungování,“ vyzdvihl Pšenička.
SmVaK Ostrava v roce 2017 vytvořily čistý zisk 298,7 milionu korun. Tržby za vodné a stočné zůstaly na obdobné úrovni – 2,34 miliardy korun. Celkové výnosy meziročně mírně vzrostly na 2,42 miliardy korun.
„Podařily se zvýšit výnosy ve stavo-montážní činnosti o více než osm milionů korun na více než 54 milionů korun. Ve vyhledávání obchodních příležitostí v této oblasti, ale i jiných segmentech trhu budeme pokračovat i nadále,“ uvedl Anatol Pšenička.

Scroll to Top