Lidé v Žatci si stěžují na stav bazénu, rozsáhlejší opravy jsou však ...

Zhruba dvacet let slouží v Žatci bazén u obchodní akademie. Kromě drobnějších úprav však neprošel významnější rekonstrukcí, což začíná plavcům vadit. Vlastníkem je Ústecký kraj. Informoval o tom Žatecký deník.

Žatecký bazén přesluhuje a potřeboval by výraznější rekonstrukci. Souhlasí s tím i jeho správa. Město však do krajského majetku příliš nemůže investovat. Už tak na jeho údržbu posílá zhruba půl milionu korun ročně. Provoz bazénu je navíc ztrátový.

„Ústecký kraj neuvažuje o tom, že by bazén nabídl městu. Situaci je třeba posuzovat i s ohledem na tělocvičnu nad bazénem, která je nezbytně nutná pro obchodní akademii,“ sdělila mluvčí Ústeckého kraje Markéta Flochová. Návštěvníci by se měli brzo dočkat alespoň nových sprch. V roce 2017 město nechalo opravit centrálu měření a regulaci, parní generátory, dlažbu a mřížky odtokových kanálů a do budoucna by chtělo bazén rozšířit o další služby jako je wellness centrum nebo vodní atrakce.

Na podzim získal Žatec do svého vlastnictví dvě historické vodárenské stavby. Kdysi sloužily ke krytí podzemních vrtů. Objekty z roku 1933, které vyrostly nad vrty, odkud se odebírala podzemní voda, se nacházejí v lesích nad Holedečí na pozemcích Městských lesů Žatec. Do vlastnictví města je bezúplatně převedla Severočeská vodárenská společnost.

Scroll to Top