Díky šestimilionové dotaci ve Středočeském kraji vzniknou i nové tůně

Tři projekty ve středních Čechách, které jsou zaměřené na ekologii, si rozdělí více než šest milionů korun. Rozhodli o tom krajští radní. Podporu získají provozovatelé Domu Natura v Příbrami, společnost Česká krajina a provozovatelé zookoutku v Dolních Břežanech u Prahy. Finanční podporu ještě na konci dubna projedná krajské zastupitelstvo. ČTK o tom informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Čtyřmilionovou podporu od kraje pravděpodobně dostane Ekologické centrum Orlov, které provozuje Dům Natura. Dva miliony společnost Česká krajina na financování třetí etapy projektu Evropské Serengeti, díky kterému budou mít návštěvníci představu o původní podobě středočeské krajiny. Součástí další etapy je také rozšíření pastvin a budování nových tůní. Čtvrt milionu korun zřejmě získá Zookoutek v Dolních Břežanech, který je součástí záchranné stanice pro volně žijící živočichy spolku Panthea.

Krajští zastupitelé Středočeského kraje budou také na konci dubna schvalovat program, ze kterého by se mělo rozdělovat až 26 milionů korun. Finanční podpora půjde na výstavbu, rozšíření nebo rekonstrukci čistíren odpadních vod, ale také na budování a opravy kanalizačních sítí, vodovodních sítí a vodárenských objektů. O dotace mohou žádat obce s méně než 2 000 obyvateli, dobrovolné svazky menších obcí a provozovatelé vodohospodářské infrastruktury vlastněné alespoň z 66 procent obcemi s méně než 2 000 obyvateli. Termín pro podání žádostí byl stanoven od 11. června do 16. července.

Ilustrační foto 

Scroll to Top