Dokument Procter & Gamble a National Geographic zvyšuje povědomí o nedostatku pitné ...

Světlo světa spatřil nový dokument nazvaný Síla čisté vody. Ten popisuje životy tří žen a zároveň přináší bezprostřední pohled na každodenní problémy související s nedostatečným přístupem k nezávadné pitné vodě. Díky filmu byla poskytnuta pitná voda pro více než 700 lidí na jeden rok.

Zhruba 844 milionů lidí nemá bezpečný přístup k pitné vodě. V roce 2004 společnost P&G vyvinula program Čistá voda dětem a podílí se na něm 150 partnerů, kteří se snaží zajistit technologii na čištění vody komunitám, které jí mají nedostatek.

„V některých částech světa považujeme dostupnost pitné vody za samozřejmost. Lidé v zemích, jako je Mexiko, Indonésie a Keňa bojují s nedostatkem nezávadné vody, kterou by mohli pít. A bez této vody je mnohem těžší udržet děti zdravé, dát jim vzdělání a zajistit lepší život pro jejich rodiny. Náš cíl ve spolupráci se společností National Geographic je podělit se o tyto příběhy o síle čisté vody a inspirovat ostatní, aby něco změnili a stali se součástí řešení,“ uvedl ředitel P&G Marc Pritchard. Společný podnik National Geographic a 21st Century Fox přináší obsah zaměřený na vědu, dobrodružství a průzkum prostřednictvím mediálních prostředků.

Podle ředitelky marketingu National Geographic Partner Jill Cress dokument zachycuje velmi reálné a silné příběhy lidí, jejichž životy byly ovlivněny programy, které umožňují přístup k pitné vodě. „Jsme velmi pyšní na to, že jsme se připojili ke společnosti P&G a soustavně zvyšujeme povědomí o tomto naléhavém problému a pomáháme dalším, kteří pomoc potřebují,” uvedla Cress. Portfolio společnosti Procter & Gamble zahrnuje značky jako Always®, Ambi Pur®, Lenor®, Oral-B®, Pantene® nebo Whisper®. Celý dokument je ke zhlédnutí zde.

Foto: Lidé a Země 

Scroll to Top