Cena vody zůstane v Českých Budějovicích stejná

Od 1. dubna se cena vody v Českých Budějovicích nezmění. Jihočeši za ni platí 73,1 korun. Rozhodla o tom rada města. Cenová politika vody tak zůstane stejná, ačkoliv nakupovaná voda od vodárenského svazu zdražila o 1,6 %.

Původně se spekulovalo, že se cena za kubík vody na jihu Čech zvýší o 1,55 koruny. K tomu nakonec nedošlo. V září loňského roku bylo definitivně rozhodnuto o tom, že pitnou vodu bude Českým Budějovicím dalších deset let dodávat společnost ČEVAK, která vyhrála koncesní řízení. V následujícím období přinese městu dohoda s ČEVAKem na nájemném nejméně dvě miliardy korun, z čehož se značná část vrátí do obnovy infrastruktury.

Část zastupitelů ale vidí v oblasti řízení vodohospodářství v Českých Budějovicích určité mezery. „Stále na magistrátu není osoba, která by se věnovala vodohospodářskému majetku města. Přitom je to majetek v hodnotě stovek milionů korun. Přimlouvám se, zda by tady mohla být vyčleněna osoba, která se tomu bude věnovat, abychom byli důstojní partneři pro provozovatele,“ prohlásil například v září radní Miroslav Joch.

Scroll to Top