Opravený bazén v Roudnici nad Labem otevřou na konci března

V Roudnici nad Labem zmodernizovali bazén za 74 milionů korun. V pátek 30. března se otevře veřejnosti. Přibyly nový zateplený plášť budovy, bezbariérový vstupní prostor s čipovými turnikety a skříňkami, sprchy se dvěma saunami nebo vířivka.

„Rád bych lidem poděkoval za trpělivost po dobu rekonstrukce. Odměnou je nám krásný a moderní plavecký bazén. Z porovnání ceny a rozsahu provedených prací lze krytý plavecký bazén v Roudnici považovat za zdařilé dílo, které bude sloužit po řadu dalších desetiletí,“ řekl roudnický místostarosta František Padělek.

Oproti předpokladům se práce prodražily zhruba o deset procent. „Vzhledem k tomu, že příprava probíhala za plného provozu plaveckého bazénu tak, aby byl veřejnosti co nejdéle přístupný, považujeme tuto míru navýšení s ohledem na rozsah rekonstrukce za úspěch,“ vysvětlil mluvčí Roudnice nad Labem Jan Vancl.

Modernizace byla nutná kvůli dlouhodobě špatnému stavu objektu. Investice má přinést kromě řady novinek i snížení energetické náročnosti budovy. „Došlo k zateplení obvodového pláště a střechy, výměně otvorových výplní objektu i technickému řešení v podobě instalace výměníků plynových kotlů, tepelných čerpadel vzduch/voda a dodávky rekuperace, včetně výměníků a rozvodů technologické i obslužné části,“ doplnil Vancl.

Ilustrační foto 

Scroll to Top