Společnost VAG Hodonín se s odbory dohodla na zvýšení mzdy zaměstnancům

Hodonínská armaturka VAG se v pátek 2. března dohodla s odbory na zvýšení platů o deset procent. Zaměstnanci dostanou ve dvou etapách přidáno celkem 2500 korun.

Zaměstnanci VAG Hodonín v pátek protestovali před branami podniku. Vyjednávání o kolektivní smlouvě, která má platnost jeden rok, začalo v listopadu. Společnost je největším výrobcem vodárenských armatur v České republice a zaměstnává 600 lidí.

„Zaměstnanec je pán situace, jeho požadavkům musí zaměstnavatelé vycházet v nebývalé míře vstříc. Hlavní bariérou další expanze průmyslové výroby je totiž nedostatek vhodné pracovní síly,“ uvedl před několika dny hlavní ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda. Řada jihomoravských firem podobné situaci předcházela zvýšením platů už koncem roku 2017.

Původně požadovaly odbory zvýšení mzdy každého zaměstnance o 12 procent. Hodonínská firma nabídla nejdříve zhruba polovinu této částky, tedy 1800 korun měsíčně navíc. To bylo podle odborářů málo a dosáhli zvýšení mezd ve dvou krocích. Od dubna dostanou lidé přidáno 2300 korun a od října pak dalších 200.

 

 

Scroll to Top