Rekonstrukce vodovodu na českolipském sídlišti Sever začne letos

Kvůli častým haváriím je nutná oprava vodovodních rozvodů na sídlišti Sever v České Lípě. Akci zahájí Severočeská vodárenská společnost ještě letos.

„V investičním plánu SVS jsou proto rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulicích Luční a Šrámkova, dojde rovněž k obnově vodovodu v ulici Jáchymovská. Stavební a technologickou rekonstrukci pak čeká rovněž vodojem na Hůrce. Vyměněn bude také vodovod v ulicích Partyzánská, U Rybníčku a Českých bratří na Svárově. Dále budou pokračovat loni zahájené opravy v ulicích Jiřího z Poděbrad a Tylova,“ informoval mluvčí SVS Jiří Hladík.

Do vodohospodářských staveb na severu Čech letos společnost alokuje 1,318 miliardy korun. Finance půjdou zejména na obnovu a modernizaci infrastrukturního majetku. SVS má v plánu 223 staveb v 10 okresech.

Investice pokryje SVS z vlastních zdrojů. Oproti loňsku se celkový objem peněz určených na investice zvýšil přibližně o 8 milionů.

„Tato výše reflektuje výsledky jednání vedení SVS se starosty 458 měst a obcí severočeského regionu, při nichž jsme hledali přijatelný kompromis mezi potřebou obnovovat vodohospodářský majetek a zachováním sociálně únosné ceny vody,“ řekl generální ředitel společnosti Bronislav Špičák.

Scroll to Top