V Havířově po čtyřech měsících otevřeli dětský výukový bazén Delfínek

Bazén pro děti prošel v havířovské Městské sportovní hale opravou za 12 milionů korun. Podle náměstka primátorky pro hospodářský rozvoj Karla Šlachty byla největším problémem hladina vody hluboko pod okrajem bazénu. „Malé děti nebo matky s dětmi musely do bazénu vstupovat po žebříku. Díky rekonstrukci mohou bazén využít také imobilní občané a senioři, což nebylo pro velký rozdíl mezi hladinou a okrajem bazénu donedávna možné,“ uvedl Šlachta.

V bazénu se budou učit plavat děti mateřských škol, kojenci a batolata. Dále se v Delfínku počítá s rekondičním plaváním těhotných žen a rodičů s dětmi.„Budeme spolupracovat s gynekologicko-porodním oddělením havířovské nemocnice. Na výuku dohlédnou zkušení instruktoři. V bazénu budou k dispozici plavecké pomůcky, jako jsou žížaly a nudle, desky a skluzavka,“ řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Radomír Kácal.

Okrajové hodiny budou patřit sportovním oddílům v rámci rehabilitací a cvičení. Nový bazén je z nerezu, méně hluboký a nachází se v něm rehabilitační madlo. Nové obklady a dlažby získaly prostory kolem bazénu a opravou prošlo i sociální a šatnové zázemí.

Město také ve všech prostorách bazénu nechalo vyměnit vzduchotechniku, rozvody vody, kanalizace a elektřiny. Nově také bazén ozařuje LED osvětlení.

Foto,zdroj: Karvinský deník 

Scroll to Top