Klášterec nad Ohří trápí opakované havárie vody

V posledních měsících trápí obyvatele Klášterce nad Ohří opakované havárie vody. Během ledna pitná voda netekla hned čtyřikrát. Podle vodohospodářů jsou na vině výkyvy teplot. Mrazy a následná oteplení způsobují pohyb zeminy, v jejímž důsledku dochází k tlaku na potrubí a prasklinám,“ uvedla mluvčí provozní společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová. Informoval o tom Chomutovský deník. 

Problematickou situaci potvrdilo i vedení města. „Spokojení s tím nejsme. Za poslední půlrok došlo pětkrát k havárii pitné vody, někdy jde zase o odstávku tepla a teplé vody,“ řekla mluvčí radnice Adéla Václavíková. K omezením podle Václavíkové dochází i při odstávce elektřiny.

Město má omezené možnosti, jak s problémem bojovat. Vodovodní zařízení totiž není v jeho majetku a investice do něj zatím radnice nezvažuje. „Se společnostmi spolupracujeme na koordinaci plánovaných oprav,“ konstatovala mluvčí radnice.

Mluvčí vlastnické Severočeské vodárenské společnosti Jiří Hladík ujistil, že je majetek v Klášterci pod neustálou kontrolou a průběžně se opravuje tam, kde je potřeba.

Haváriemi se však bude v brzké době zabývat zastupitelstvo. „Budu se ptát, jakým způsobem město jedná s dodavateli a jaký je stav zařízení v našem městě,“ uzavřela zastupitelka a bývalá starostka Klášterce Kateřina Mazánková.

Ilustrační foto (metro.cz) 

Scroll to Top