Provizorní lávka nad Vltavou v pražské Troji nejdříve na jaře 2019

Zřícenou lávku v Troji dočasně nahradí velkokapacitní přívoz, který se na Vltavu dostane letos v květnu. S otevřením provizorního mostu se počítá nejdříve v květnu příštího roku. Média o tom v pondělí 29. ledna informovali představitelé Prahy 7, Prahy-Troje a některých městských organizací.

„Do konce týdne by hlavní město Praha mělo objednat velkokapacitní přívoz do stopy historického přívozu mezi Trojou a Císařským ostrovem těsně nad zřícenou lávkou,” řekl starosta Troje Tomáš Bryknar.

Přívoz pojme zhruba 200 osob, a navíc by mohl plout i při výrazně vyšším průtoku vody, který komplikuje provoz toho současného. Provizorní lávka pak nad Vltavou povede ve stopě té lávky, která se zřítila loni v prosinci. Stavbu zdrželo územní rozhodnutí a stavební povolení, které stále nejsou hotové. Až po realizaci náhradní lávky Praha vypíše soutěž na novou.

Dopravu mezi vltavskými břehy také komplikuje uzavírka Libeňského mostu. „Proces podepření mostu byl zahájen. Teď se zpracovává detailní projekt. Počítá se s tím, že proces by měl trvat 28 dní, a cílem podepření je obnovit MHD na mostě. To znamená autobusy, pokud se vše podaří, tak i tramvaje,” uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Městská část požaduje, aby byl most opravován po částech a v průběhu oprav byl vybudován nový provizorní pro tramvaje.

Scroll to Top