Nový úsek lesního a vodního hospodářství Lesů ČR povede Tomáš Pospíšil

Od 1. ledna povede dosavadní krajský ředitel Lesů ČR v Šumperku Tomáš Pospíšil nově zřízený úsek lesního a vodního hospodářství celého podniku. Sektor převezme agendu výrobně-technického ředitele Václava Lidického, který ke konci prosince ve své roli končí. Informovala o tom mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Tomáš Pospíšil u státního podniku Lesy ČR působí od roku 1998, kdy začínal jako adjunkt, dále byl revírník, lesní správce a od roku 2004 je krajským ředitelem v Šumperku. Do role vedoucího nového úseku ho vybral na základně výsledků interního výběrového řízení generální ředitel LČR Daniel Szórád.

Podnik spravuje zhruba 38 tisíc kilometrů vodních toků, bystřin a přes 800 malých vodních nádrží. Ve většině případů se jedná o toky s větším podélným sklonem, výraznou erozivní činností a charakteristickým splaveninovým režimem.

Podle nového ministra zemědělství Jiřího Milka zůstanou Lesy ČR stejně jako například pivovar Budvar nadále státním podnikem. Milka do funkce jmenoval v pondělí 18. prosince premiér Andrej Babiš, který uvedl, že jeho hlavní role bude především v Bruselu.

Scroll to Top