Třinec bude hospodařit se schodkem, bude investovat do vodohospodářství

Třinec bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem, který kalkuluje s příjmy ve výši 621 803 700 korun a výdaji 710 724 800 korun. Rozdíl město částečně pokryje z vlastních zdrojů a investičních úvěrů přijatých v roce 2017. Mezi priority bude patřit bezpečnost, mládež nebo voda.

„Finanční prostředky z úvěru investujeme do budoucnosti. Naší prioritou jsou především děti, bezpečnost, voda a čistá mobilita. Na příští rok máme přichystány investice za zhruba čtvrt miliardy korun,“ sdělila starostka Třince Věra Palkovská.

Peníze z úvěru město použije na výstavbu nové tělocvičny u Základní a mateřské školy Gustava Przeczka, na výstavbu a prodloužení vodovodů či profinancování dotační akce Cyklostezka Třinec – Koňská. V lokalitě Dolní Líštná bude opravena kanalizace. Mezi další významné investiční akce patří realizace nových parkovacích míst, chodníků a veřejného osvětlení.

„Při sestavování rozpočtu jsme vycházeli ze Strategického plánu města Třince, ze střednědobého finančního výhledu, ze schváleného konceptu Chytrého města, ale také z údajů návrhu státního rozpočtu. Naše město se dlouhodobě chová jako dobrý hospodář, a tyto podklady slouží k odpovědnému rozhodování,“ doplnila Palkovská.

Zdroj: Deník 

Foto: ČOV Třinec 

Scroll to Top