Rekreační areál Kristýna dostane nový kabát

Kolem vody nová cesta, příjemnější pláž, odstranění prohlubní znepříjemňující jízdu na kole. Oblíbený areál v Hrádku nad Nisou projde rozsáhlou modernizací.

Důležitou roli bude mít nová zídka, která bude chránit cestu kolem zatopeného lomu před vodou. „Zídka vyroste pod hlavní pláží a zároveň by měla sloužit jako dlouhá, asi stometrová lavička,“ přiblížil předseda představenstva společnosti Kristýna Radek Petr.

Starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka uvedl, že si úpravy vyžádají kolem tří milionů korun. „Majitelem Kristýny je město a řekli jsme si, že nemůžeme jen vybírat nájem, ale také do ní musíme investovat,“ vysvětlil Horinka.

Práce by měly začít v březnu příštího roku. „V současnosti připravujeme výběrové řízení, přes zimu vysoutěžíme zhotovitele a na jaře začneme, abychom byli na novou sezónu hotoví,“ poznamenal starosta, podle kterého chce město u vody postupně vybudovat mola a pohrává si i s myšlenkou malého hotelu s wellness službami, který by přilákal náročnější hosty. Hrádek nad Nisou už na projekt disponuje studií.

Zdroj: Liberecký deník

Scroll to Top