Patokryje vypověděly rybářům nájem

Kvůli nepořádku a nezájmu o údržbu rybníka v Patokryjích na Mostecku vypověděla obec nájemní smlouvu místnímu rybářskému svazu. Ten je rozhodnutím zaskočen. Informoval o tom portál idnes.cz.

Obec pronajala spolku rybník před pěti lety za tisíc korun ročně. „Nesekali rákosí a trávu kolem rybníka. Horší ale bylo, že v posledních dvou třech letech vzrůstal neúměrně nepořádek po rádoby rybářích, kteří sem přijížděli lovit,“ uvedl starosta Patokryjí Karel Řehák. Obec pak musela neustále uklízet okolí vodní plochy od odpadků.

„Netušili jsme, že se něco podobného chystá. Kolem rybníka byl pořádek, uklízely tam technické služby po vzájemné dohodě. Od obce nikdy nepřišla stížnost na fungování úklidu. Až najednou přišla výpověď,“ reagoval hospodář místního rybářského svazu Most Jiří Jakeš.

Jakeš dále řekl, že jde o rozhodnutí starosty obce, nikoliv zastupitelstva. „Ta ztráta nás mrzí, ale na výpověď jsme přistoupili. Nakonec jsme se v rámci rybářského svazu dohodli, že my nebudeme vymáhat nic za ryby v rybníku a obec po nás nebude vymáhat náhrady za údržbu,“ dodal rybář.

Patokryje chtějí rybník výhledově kompletně revitalizovat. „Pokud vyjde vše tak, jak máme naplánované, a podaří se nám vybudovat v obci i pořádnou kanalizaci, mohl by být rybník vhodný časem i ke koupání,“ doplnil Řehák.

Foto: Rybník v Patokryjích (idnes.cz)

Scroll to Top