Ocenění pro Ostravské vodárny a kanalizace a LIKO-S

V Praze proběhl 1. ročník soutěže Chytrá města pro budoucnost. Zvláštní ocenění si z Prahy odvezly Ostravské vodárny a kanalizace za projekt Chytrý monitoring vodoměrů. Uznání si vysloužily především pro významný přínos pro hospodářství s pitnou vodou.

Dalším projektem, který získal zvláštní cenu poroty, byl Architektonický návrh využívající trendy odpadového hospodářství a cirkulární ekonomiky z dílny společnosti LIKO-s. Program unikátně reaguje na aktuální globální trendy, jež souvisí se změnou klimatu s konkrétním řešením v praxi: zadržování vody, udržení zdravého prostředí a klimatu, hospodaření s vodou díky zeleným střechám, zeleným stěnám a vertikálnímu kořenovému čištění odpadních vod.

Soutěž Chytrá města pro budoucnost si klade za cíl objevovat nové trendy, propagovat SMART CITY projekty a podporovat obce, města i kraje ve sdílení a dobré praxi využívání nejmodernějších postupů v zájmu reálného zlepšení kvality života lidí v České republice. Soutěž Chytrá města pro budoucnost je první svého druhu v České republice a ke konci roku bude vyhlášen další ročník.

Foto: www.smartcityinstitut.cz

Scroll to Top