Vladimír F. Mana hovořil v Peru o krizových situacích při povodních v ...

Náměstek životního prostředí Vladimír Mana vystoupil na mezinárodní konferenci v peruánské Limě, která obsahovala bloky o obraně, bezpečnosti a životním prostředí. Akci pořádala tamější armáda ve spolupráci s univerzitou Pontificia Universidad Católica del Perú. Informovala o tom mluvčí ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková.

Prezentace českého zástupce obsahovala poznatky ze zkušeností ČR z krizových situací způsobených povodněmi a dalšími přírodními katastrofami, jejichž četnost kvůli probíhajícím klimatickým změnám v posledních desetiletích stoupá.

„Bezpečnost obyvatel v situacích vyvolaných mimořádnými meteorologickými jevy je stále aktuálnějším tématem současné doby. Ministerstvo životního prostředí hraje klíčovou roli v ochraně před povodněmi v ČR a naše resortní organizace jsou přímo zodpovědné za systém včasného varování. Mezinárodní výměna zkušeností je pro nás proto důležitou součástí zkvalitňování přípravy na nejrůznější typy krizových situací,“ uvedl Mana, kromě kterého se na konferenci slova ujali zástupci latinskoamerických zemí, USA, Kanady, Španělska nebo Německa.

Peruánská ekonomika patří k nejrychleji se rozvíjejícím v Latinské Americe. Odhady Světové banky předpokládají letošní růst hospodářství o 4,2 procenta. Ve vodárenském sektoru má však země fatální nedostatky. Do jeho rozvoje uvolní Lima miliardy dolarů.

Ilustrační foto 

Scroll to Top